ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

Przedszkole czynne jest od godziny 6.00 do 16:30 od poniedziałku do piątku.

W ciągu dnia organizowane są zajęcia zaplanowane przez nauczycieli zgodnie z programem obowiązującym w przedszkolu.

Dzieci w przedszkolu spożywają następujące posiłki:
8:00 – śniadanie
12:00 – obiad
14:00 – podwieczorek

W przedszkolu pracuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Organami przedszkola są:

• Dyrektor
    mgr Magdalena Paterek

KU DZIECKU. PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
(aut. programu: Barbara Bilewicz-Kuźnia i Teresa Parczewska , Zakład Pedagogiki Przedszkolnej Instytutu Pedagogiki UMCS)

„Ku dziecku” to całościowy, autorski program edukacji przedszkolnej umożliwiający pracę z przedszkolakami w każdym wieku.
„Ku dziecku” nagrodzony w konkursie MEN na najlepszy program wychowania przedszkolnego. Treści zawarte w programie KU DZIECKU zachęcają nauczyciela do pracy opartej na działaniu, indywidualizacji i różnicowaniu we wszystkich obszarach: społecznym, emocjonalnym, poznawczym i fizycznym. Program akcentuje wspieranie rozwoju dziecka, umożliwianie zaspokajania jego aktualnych potrzeb oraz dostosowywanie zadań do rozpoznanego poziomu rozwojowego.

RAZEM W PRZEDSZKOLU. PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
(aut. programu: Jolanta Andrzejewska i Jolanta Wierucka)

Program jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzonego przez MEN

(Dz. U. Nr 4 poz. 17, rozporządzenie MEN z dnia 15 stycznia 2009). Został stworzony z myślą o nauczycielach korzystających z materiałów Razem w przedszkolu oraz ABC. Treści w programie są ułożone spiralnie i koncentrycznie na trzech poziomach wiedzy i umiejętności. Zostały dobrane i dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym w tym również dzieci sześcioletnich, które przez najbliższe trzy lata mogą również uczęszczać do przedszkola.