Prowadzone akcje

1. „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (do roku 2005 działającą jako: Fundacja „ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”), mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość”. Źródło: Wikipedia.org

2. „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

Przekazujemy schronisku w Chojnicach m.in.karmę dla zwierząt, koce, narzuty itp.

3. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.
Do tej pory w akcji wzięło już udział milion dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 400 000 dzieci z 5000 przedszkoli w całej Polsce. Partnerem akcji jest telewizja TVN, a patronat medialny sprawuje portal BlizejPrzedszkola.pl oraz CzasDzieci.pl.

4. Akademia Zdrowego Przedszkolaka

To projekt społeczno-edukacyjny organizowany przez firmę Lionfitness, cykl akcji prozdrowotnych, w skład którego wchodzą 3 zagadnienia:

  • Piramida Żywienia Przedszkolaka
  • Bezpieczny Przedszkolak
  • Przedszkolak Pełen Zdrowia

Punktem wyjścia działań Akademii Zdrowego Przedszkolaka było zdrowe żywienie małych dzieci – była to odpowiedź na wciąż narastający problem otyłości, który teraz dotyczy już najmłodszych. Obecnie nasze działania koncentrują się nie tylko wokół zdrowego odżywiania ale również bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka ma na celu utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim, jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci w okresie wzmożonej zapadalności na grypę i przeziębienia.

Zespół ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka opracowuje materiały edukacyjne w formie warsztatów (opartych głównie na zabawach) i prezentacji, które mają angażować do wspólnej pracy pracowników przedszkoli, rodziców i dzieci.

Akademia ma charakter ogólnopolski. Skontaktowaliśmy się z ponad pięcioma tysiącami placówek przedszkolnych w kraju (prywatnymi i państwowymi). Do tej pory z zaproszenia skorzystało i popiera inicjatywę, uważając ją za bardzo potrzebną, ponad 2100 przedszkoli. Placówki ściśle współpracują przy każdej z naszych akcji.
(źródło: zdrowyprzedszkolak.pl)