Mikołajki.

Dnia 6 grudnia przygotowaliśmy się na przyjście Gościa z Bieguna Północnego.Dzieci ubrały się na czerwono i ubrały czapeczki Św. Mikołaja.Rano wspólnie ubraliśmy przedszkolną choinkę.Święty Mikołaj przybył i wysłuchał wierszyk i piosenki przygotowane dla niego.

Barbórka.

4 grudnia to dzień świętej Barbary, patronki górników. Tego dnia dowiedzieliśmy się o ciężkiej pracy górników. Bawiliśmy się przy słynnej śląskiej piosence biesiadnej „Szła Dzieweczka do Laseczka”. Malowaliśmy węglem bryłki węgla.

Doświadczenia i dinozaury.

W pierwszym tygodniu grudnia poznawaliśmy na zajęciach świat dinozaurów. Był to czas kiedy dzieci przynosiły z domów swoje maskotki, figurki, książki o dinozaurach. Poznaliśmy zwyczaje tych prehistorycznych zwierząt oraz odbyły się zajęcia badawcze:doświadczenia chemiczne z użyciem składników dostępnych w kuchni: wybuchający wulkan, skaczące kukurydze, lampa lawa.

Andrzejki

30 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Andrzejki. Nie obyło się bez konkursów i wróżb andrzejkowych. Dzieci wróżyły z wosku, ustawiały buty i wybierały swój przyszły zawód. Były również konkursy takie jak „Taniec na gazecie” i „Muzyczne krzesła”.

Dzień Pluszowego Misia.

Dnia 23.11.2018 r. Świętowaliśmy w Przedszkolu Dzień Pluszowego Misia.Dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszaki te małe i te duże.Poznaliśmy bajkowe misie, było dużo zabawy przy muzyce o misiach, zadania oraz mini sesja zdjęciowa. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały medale Przyjaciela Pluszowego Misia.

Wizyta Pana Policjanta.

Dnia 14.11.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się lekcja bezpieczeństwa z panem Policjantem, który opowiedział o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze oraz dzieci mogły sporo dowiedzieć się o pracy naszego gościa. Przedszkolaki otrzymali kamizelki, które są przydatne na spacerach.

Konkurs „Flaga – Barwy Ojczyste”

Z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę nasze przedszkole zorganizowało konkurs między przedszkolny pt. „Flaga – Barwy Ojczyste”. W konkursie udział wzięły przedszkolaki z Chojnic i Ogorzelin grupy 3 i 4 latków. Rozstrzygniecie konkursu odbyło się 9.11.2018 miejsce „Wesołe Przedszkolaki” miejsce „Tęczowe Misie” miejsce „Smyk”